Znajdujesz się w ARCHIWUM strony należącej do Parafii Pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawadzie.


PARAFIALNE PIELGRZYMOWANIE
2 maj 2015

2 maja 2015 roku parafianie wraz z Księdzem Proboszczem wyruszyli po raz trzeci na pielgrzymko-wycieczkę. Z Zawady wyjechaliśmy o godzinie 3.15 nad ranem. Pierwszym punktem pielgrzymowania był Kazimierz Dolny. Na miejsce dotarliśmy około 7.30, przywitała nas bardzo ładna słoneczna pogoda. Najpierw był spacer wzdłuż Wisły, a później poszliśmy do kościoła farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła. Tam wysłuchaliśmy historii powstania Fary, a także uczesniczyliśmy we mszy świętej. Kolejnym punktem była Wąwolnica - Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Znajduje się tam cudowna figurka Matki Bożej. Figura ta w 1978 r. w 700-lecie objawień została ukoronowana papieskimi koronami. W każdą czwartą sobotę miesiąca odbywa się w Sanktuarium nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała prowadzone przez księdza egzorscystę. Z Wąwolnicy pojechaliśmy do Nałęczowa, gdzie każdy mógł przez dwie godziny relaksować się na świeżym powietrzu, spacerując po parku uzdrowiskowym. Czwartym punktem naszego pielgrzymowania był Lublin, a tam Katolicki Uwiwersytet Lubelski Jana Pawła II. Na KUL-u mieliśmy to wielkie szczęście być m.in. w sali w której od 1954 roku do pamiętnego konklawe w 1978 roku prowadził zajęcia Ks. Karol Wojtyła. Ostatnim punktem pierwszego dnia pielgrzymowania był Kodeń, w którym jest Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Nocleg mieliśmy w Domu Pielgrzyma, przy Sankturaium Matki Bożej Kodeńskiej. Po obiado-kolacji o godz. 20.45 spotkaliśmy się z tamtejszym księdzem, gdzie wysłuchaliśmy historii Sanktuarium i obrazu, który znajduje się w głównym ołtarzu. Potem odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i udaliśmy się do swoich pokoi na odpoczynek.


Drugi dzień zaczęliśmy wspólnym śniadaniem o godz. 8.00. Do godziny 11.00 mieliśmy czas, aby zwiedzić ogrody klasztorne. Zielony Ogród Matki Bożej to hektarowy labirynt w kształcie rozwijających się płatków róż, który ma przypominać różaniec i podkreślać, że jesteśmy w sankturaium maryjnym. W parku znajduję się pomnik św. Andrzeja Boboli a także czternaście stacji Drogi Krzyżowej. Zawędrowaliśmy też nad rzekę Bug, która połową należy do Polski, a połową do Białorusi. Około godziny 11.30 wyruszyliśmy do Kostomłot, gdzie celem naszej wędrówki było Sanktuarium Unitów Podlaskich. Wysłuchaliśmy bardzo ciekawie opowiedzianej historii przez ojca Zbigniewa. Historyczną chwilą dla nas, była msza święta odprawiona w cerkwi św. Nikity przez naszego księdza proboszcza Szczepana z udziałem kilku panów w roli ministrantów (zdjęcia w zakładce galeria na stronie parafii). To były niezwykłe chwile. Pojechaliśmy także do Pratulina, gdzie znajduje się sanktuarium poświecone męczennikom podlaskim - trzynastu unitom.

Ostatnim punktem był Janów Podlaski, gdzie znajduje się najstarsza państwowa stadnina koni w Polsce. Słynie ona z hodowli koni czystej krwi arabskiej. Stadnina istnieje od 1817 roku. Dużą atrakcją jest znajdujący się w starym parku zabytkowy XIX-wieczny zespół stajni. Na terenie stajni odbywają się aukcje i pokazy koni arabskich. Polskie araby są bardzo cenione na świecie. Ostatnia aukcja jaka odbyła się w Janowie Podlaskim zakończyła się zyskiem 2,089 mln. euro. Tyle kupcy zapłacili za polskie araby.Za sprzedaż klaczy Normy nabywca z Arabii Saudyjskiej zapłacił 250 tys. euro. Jak widać to ogromna kwota.

W powrotną drogę wyruszliśmy przed godziną 20.00. Oprócz skupienia i modlitwy był także czas na humor i zabawę. Do Zawady dotarliśmy na 2.30 w nocy.
W imieniu parafian i gości którzy z nami pielgrzymowali dziękujemy naszemu Księdzu Proboszczowi za zorganizowanie tej pielgrzymki. Dziękujemy wszystkim spotkanym księżom, którzy opowiadali przepięknie hostorię i wszystkim, których spotkaliśmy na naszej drodze. Gorące podziękowania dla kierowców na ręce p. Czarka Zatonia, za to, że zawsze szczęśliwie dowożą nas do celu.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za wspólną modlitwę i śpiewy. Serdeczne Bóż zapłać.Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid

Copyright © www.parafiawzawadzie.pl