BOŻE CIAŁO
26 maj 2016

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, która przypadła w tym roku 26 maja zgromadziła w naszym kościele parafialnym jak zawsze bardzo dużo wiernych. Byli także goście spoza naszej parafii. Po raz pierwszy w historii naszej parafii uroczystą mszę świętą sprawowało dwóch kapłanów: nasz ksiądz proboszcz oraz przyjaciel parafii ks. dr Jarosław Grabowski. Wierni w czasie mszy świętej modlili się o Boże Błogosławieństwo dla dzieci oraz dla ich rodziców z prośbą o dary Ducha Świętego z okazji ich rocznicy I Komunii Świętej oraz za wszystkich parafian. Słowo Boże wygłosił ks Jarosław. Po uroczystej mszy świętej wierni w procesji przeszli ulicami Zawady. W tym roku ulicami Ogrodową i Strażacką.

Wielkie Bóg zapłać dla rodzin, które w tym roku przygotowali ołtarze: Państwu Perlińskim, Wilkom, Biegas oraz naszej Ochotniczej Straży Pożarnej, która poza przygotowaniem ołtarza pilnowała także porządku w czasie procesji. Bóg zapłać także dla księdza Jarosława za obecność w tym pięknym dniu, paniom z żywego różańca, dzieciom rocznicowym, które sypały kwiaty, młodzieży za posługę w czasie procesji, panu Wojtkowi za oprawę muzyczną, ministrantom oraz panu Mirosławowi Mortoniowi za nagłośnienie w czasie procesji.

Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert