Znajdujesz się w ARCHIWUM strony należącej do Parafii Pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawadzie.


POŚWIĘCENIE KRZYŻA I MSZA ŚWIĘTA NA ZBEREZCE
11 maj 2018

11 Maja w godzinach popołudniowych w naszej parafii gościł ks. bp. Antoni Długosz. Przybył na zaproszenie naszego ks. proboszcza, by poświęcić krzyż przy drodze Zawada - Widzów i odprawić Mszę Św. na Zberezce. Krzyż, a może pomnik, został ufundowany przez naszych parafian: Kazimierza Kuleszę, Jana Borowika i Kazimierza Musiała, przy współudziale wielu życzliwych, mieszkańców Zawady, Zberezki, Rudy i Kłomnic. Początkowo intencją fundatorów było odrestaurowanie starego krzyża, prostej kowalskiej roboty z 1910 roku i przeniesienie go w bardziej widoczne i godne miejsce, lecz z czasem zrodził się pomysł, aby poprzez symbole które umieszczone zostały na cokole z piaskowca uczcić 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Fundatorzy w ten sposób w imieniu całej parafii chcieli podziękować Panu Bogu, w tym wyjątkowym dla Polski roku, za wolną i niepodległą Ojczyznę. Warto nadmienić, że krzyż znajduje się na granicy wsi Zawada i Widzów.

Ks. bp. Antoni Długosz w obecności ks. proboszcza Szczepana Wylazia, przedstawiciela powiatu - Jana Miarzyńskiego, oraz mieszkańców Zawady i Zberezki, pobłogosławił i poświęcił obelisk, a następnie wszyscy udali się do Zberezki, gdzie przy kapliczce została odprawiona Msza Św z modlitwą o urodzaje, których zwiastunem może będzie rzęsisty deszcz i burza, co miało miejsce, pod koniec Mszy Św.
Kazimierz Musiał

Fot. Musiał Kazimierz Fot. Musiał Kazimierz Fot. Musiał Kazimierz Fot. Musiał Kazimierz Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Musiał Kazimierz Fot. Musiał Kazimierz Fot. Musiał Kazimierz Fot. Musiał Kazimierz Fot. Musiał Kazimierz Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert

Copyright © www.parafiawzawadzie.pl