CHÓREK NA SZLAKU PRZYRODNICZEJ ŚCIEŻKI EDUKACYJNEJ
13 sierpień 2016

W sobotę 13 sierpnia nasz chórek dzięki zaproszeniu pana Piotra Bąbelewskiego zawędrował do nieczynnej kopalni "Lipówka" w Rudnikach. Na miejscu czekała na nas pani przewodnik R. Musielińska, nasza parafianka. Na terenie kamieniołomu powstała przyrodnicza ścieżka edukacyjna, na której umieszczono 16 tablic zawierających wiele ciekawych informacji dotyczących roślin, zwierzat, ptaków czy owadów. Na ścieżce można przyjrzeć się z bliska topieliskom, skałom, roślinom czy owadom. Szczególnie zapada w pamięć m. in. Szeptunkowa Skała, Jezioro Kumaka, Krzemionkowa Dolina czy Jaskinia Szeptunów zwana Szmaragdową. Miłą niespodziankę sprawiła nam pani Bożenka Cieślik zjawiając sie z poczęstunkiem. Wszyscy dostaliśmy gadżety Cemexu a także dyplomy. Dziękujemy Ks. Proboszczowi, p. Piotrowi Bąbelewskiemu i p. Bożence Cieślik, za to, że mogliśmy tak fajnie spędzić razem czas. P. Renacie za oprowadzenie nas i za dużo ciekawych informacji. Takie wyprawy chórkowe jeszcze bardziej nas ze sobą integrują, czujemy się jak jedna wielka rodzina. Dlatego prosimy Księdza Proboszcza o wiecej takich wyjazdów, które nie tylko bawią, ale i wiele nas uczą.

Fot. Baran Ewelina Fot. Baran Ewelina Fot. Baran Ewelina Fot. Baran Ewelina Fot. Baran Ewelina Fot. Baran Ewelina Fot. Baran Ewelina Fot. Baran Ewelina Fot. Baran Ewelina Fot. Baran Ewelina Fot. Baran Ewelina Fot. Baran Ewelina Fot. Baran Ewelina Fot. Baran Ewelina Fot. Baran Ewelina Fot. Baran Ewelina