PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI 11 LISTOPADA
12 listopad 2017

12.11.2017r. o godz.11:00 została odprawiona przez Ks. Proboszcza Szczepana Wylazia niecodzienna Msza św., bowiem jej kazaniem był montaż słowno-muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zawadzie.
Obecność sztandarów szkół oraz znamienitych gości - Pani Lidii Burzyńskiej - Posła na Sejm RP, Członków Zarządu Powiatu Częstochowskiego - Pana Jana Miarzyńskiego i Pana Leonarda Smolarskiego, Pani Edyty Świerczewskiej - Wizytatora Częstochowskiej Delegatury KO w Katowicach, Pani Bożeny Cieślik - Asystentki Dyrektora Cementowni Rudniki, przedstawicieli Rady Gminy Kłomnice z przewodniczącym Rady - Panem Adamem Worwągiem i Sołtysem wsi Zawada - Panem Andrzejem Wilkiem sprawiły, że uroczystość z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nabrała odświętnego, dostojnego, patetycznego i wyjątkowego charakteru.
Uczniowie w swoim przedstawieniu opowiedzieli o naszej Ojczyźnie, o Polsce tonącej w zieleni traw, zieleni, jaka tylko jest możliwa pod polskim niebem. Opowiedzieli o Kościuszce Kosynierze, co walczył w chłopskim stroju, i o Piłsudskim, co z Legionami wyruszył do boju. O tęsknocie poetów: Mickiewicza, Słowackiego, Norwida ... Zgromadzeni w kościele goście i parafianie mogli posłuchać pięknych i wzruszających piosenek w wykonaniu chóru szkolnego oraz solistów (alfabetycznie) - Laury Grabarczyk, Adriana Grabnego, Aleksandry Wierzbickiej. Uroczystość uświetnił również występ Piotra Woldana - absolwenta Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zawadzie, obecnie ucznia kl.II VII LO im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie. Narodowe Święto Niepodległości zainspirowało Panią Helenę Budziałowską - emerytowaną nauczycielkę miejscowej szkoły do napisania utworu, w którym zawarła cała historię naszego kraju. Wiersza - poematu można było posłuchać w wykonaniu samej autorki. Podobna żywa lekcja patriotyzmu już za rok. Ks. Proboszcz Szczepan - miłośnik polskości, orędownik małej oczyzny - Zawady, propagator sztuki w różnych odsłonach serdecznie zaprasza.

Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert SKAN SKAN