Znajdujesz się w ARCHIWUM strony należącej do Parafii Pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawadzie.


PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ
25 sierpień 2014

Pielgrzymka naszej parafii na Jasną Górę przeszła do historii. Połączonymi siłami z parafianami z Widzowa bez komplikacji, w przyjemnej atmosferze i przy sprzyjającej aurze osiągnęła cel w poniedziałek 25 sierpnia.

Grupa około dwudziestu osób wyruszyła z Zawady o godzinie 6:00 w stronę Widzowa, gdzie po godzinie siódmej została odprawiona msza święta koncelebrowana przez proboszcza Szczepana Wylazia i księdza Zbigniewa Jeża. O godzinie ósmej pielgrzymka opuściła plac kościelny w Widzowie. Dalsza trasa przebiegała przez Jacków, Baby, Zdrową, Nieznanice, Witkowice, Rudniki, Rędziny, Mirów, Zawodzie, Aleje Najświętszej Maryi Panny aż do szczytu Jasnej Góry. Po wejściu do klasztoru około godziny 17:30 pątnicy udali się do kaplicy ze Świętym Obrazem, gdzie zostali przywitani przez jednego z paulinów. Po złożeniu kwiatów rozeszli się do swoich domów.

Wielkie podziękowania dla Pana Wiesława Jafry, który opiekował się parafialnym sztandarem przez cały czas trwania pielgrzymki, dla parafian z Widzowa zajmujących się obsługą pielgrzymów: kierowaniem ruchu, transportem bagaży czy serwowaniem ciepłych napojów, a także dla Magdaleny Krajewskiej (parafia w Zawadzie), Dominiki Banasiak i Pauliny Kokoszki (parafia w Widzowie) za oprawę muzyczną.Fot. SzB Fot. SzB Fot. SzB Fot. SzB Fot. SzB Fot. SzB Fot. SzB Fot. SzB Fot. SzB Fot. SzB Fot. SzB Fot. SzB Fot. SzB Fot. SzB Fot. SzB Fot. SzB Fot. SzB Fot. SzB Fot. SzB Fot. SzB

Copyright © www.parafiawzawadzie.pl