KONKURS PALM WIELKANOCNYCH - III EDYCJA
20 marzec 2016

W Niedziele Palmową (20 marca 2016) odbyła się III już edycja konkursu na palmy wielkanocne. W tym roku parafia gościła licznie przybyłą grupę z NSZZ "Solidarność" Uniwersytetu Śląskiego. O godzinie 11:00 procesją dookoła kościoła rozpoczęła się uroczysta msza święta, której przewodniczył nasz ksiądz proboszcz Szczepan Wylaź wraz z przyjacielem naszej parafii - ks. dr Jarosławem Grabowskim. Pod koniec mszy świętej schola wykonała dwa utwory dedykując je przybyłym gościom. Po błogosławieństwie, wierni udali się przed naszą świątynie gdzie miało miejsce wręczanie nagród. W kategorii "najdłuższa palma wielkanocna" bezkonkurencyjnie wygrała praca stworzona przez mieszkańców Śliwakowa, która mierzyła 14 metrów! W kategorii "najmniejsza palma wielkanocna" zwyciężyła 8-io centymetrowa palemka wykonana przez panią Beatę Jamrozik, natomiast nagrodę na "najładniejszą palmę wielkanocną" zdobyła Daria Skorupa. Nagrodzona została także palma scholi dziecięcej, która wykonana była w kształcie zająca o imieniu Stefan, a także wiele mniejszych palm wykonanych przez dzieci z naszej parafii.

Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert