Znajdujesz się w ARCHIWUM strony należącej do Parafii Pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawadzie.


ODPUST PARAFIALNY PIOTRA I PAWŁA
29 czerwiec 2016

W środę 29 czerwca w kościele parafialnym odbyła się uroczysta msza święta z okazji odpustu parafialnego - Piotra i Pawła. Na mszy świętej uczestniczyło dużo wiernych z naszej parafii, ale także goście, którzy przybyli specjalnie na tą uroczystość między innymi z Warszawy. Mszę Świętą celebrował Ks. prof. dr habilitowany Władysław Wraźlak, koncelebrował Ks. Wojciech Próchnicki z parafii Soborzyce, jak rownież nasz Ksiądz Proboszcz.

Ks. profesor Władysław Wraźlak jest kierownikiem Katedry Historii Prawa i Studiów Europejskich w Rzeszowie. Postanowieniem Prezydenta RP 19 maja 2016 r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za propagowanie archiwistyki. Całości dopełniały śpiewy wykonywane przez scholę parafialną. Po uroczystej mszy świętej odbyła się procesja dookoła kościoła, a na zakończenie wierni odśpiewali hymn Te Deum laudamus.

W imieniu księdza proboszcza i wszystkich parafian serdeczne podziękowania składamy na ręce przybyłego księdza za Słowo Boże, pani Ewie i dziewczynkom ze scholi za upiększenie śpiewem uroczystości, panu Wojtkowi za posługę organową, członkom OSP Zawada za uczestnictwo oraz pomoc w czasie procesji, paniom z żywego różańca, dziewczynkom sypiącym kwiaty oraz wszystkim, którzy w jakiś sposób pomogli w organizacji tego wydarzenia.Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert

Copyright © www.parafiawzawadzie.pl