ODPUST PARAFIALNY - MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ
26 sierpień 2014

We wtorek 26 sierpnia 2014 roku w dniu parafialnego odpustu (Matki Boskiej Częstochowskiej) miało miejsce ważne wydarzenie. Tego dnia nasz ksiądz Szczepan Wylaź oficjalnie został przyjęty do parafii jako proboszcz. Na uroczystej mszy świętej obecni byli goście, którzy przyjechali z różnych stron Polski oraz znajomi i przyjaciele księdza Szczepana. Dziekan dekanatu kłomnickiego ks. Piotr Krzemiński odczytał dekret naszego biskupa Wacława Depo informujący o przyjęciu księdza Szczepana Wylazia jako proboszcza parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawadzie oraz symbolicznie przekazał klucze do parafii. Warto również zaznaczyć, że wśród gości był znany już naszym parafianom ks. prał. dr Stanisław Jasionek oraz ks. Tadeusz Bijata, który w latach 1986-1995 był proboszczem naszej parafii. Na mszy była również obecna straż pożarna OSP Zawada. Dodatkowo w czasie mszy świętej mieliśmy okazję posłuchać zespołu folklorystycznego "Klepisko" z Kłomnic, które powstało w 1980 roku, scholę dziecięcą oraz Magdalenę Krajewską. Po mszy świętej odbyła się uroczysta procesja teoforyczna, po której nastąpiło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Na sam koniec dzieci ze scholi zaśpiewały piosenkę "Uśmiechnij się", która została dedykowana naszemu proboszczowi.

Wielkie Bóg Zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji całego wydarzenia - straży pożarnej za organizację przyjęcia w remizie strażackiej, parafianom za upieczone ciasta oraz wszystkim, którzy w mniejszym lub większym stopniu pomagali przy tym wydarzeniu.

Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert