Znajdujesz się w ARCHIWUM strony należącej do Parafii Pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawadzie.


Z JANEM PAWŁEM II KU PRZYSZŁOŚCI
18 październik 2016

We wtorek 18 października odbyło się 56. spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", które cyklicznie odbywa się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, które założył pan Krzysztof Witkowski...
Głównymi gośćmi wieczoru byli panowie Grzegorz Górny oraz Janusz Rosikoń. W części artystycznej wystąpił nasz parafialny chórek "Promyk nadziei" oraz Magdalena Krajewska. Chórek wykonał dla obecnych gości piosenki związane z Janem Pawłem II, a na zakończenie występu wszyscy zebrani uroczyście zaśpiewali Barkę.

Po występach artystycznych około godziny 21 nasz proboszcz zaintonował Apel Jasnogórski w młodzieżowej wersji, który wszycy razem odśpiewali.
Po oficjalnym zakończeniu 56. spotkania pan Krzysztof zaprosił dzieci ze scholi oraz parafian na zwiedzanie zbiorów muzeum. Jest ich ponad 10 tysięcy i są to zarówno medale i monety związane z Janem Pawłem II, ale także ornaty, księgi, ręczne zapiski oraz zastawy stołowe, z których korzystał papież w czasie posiłków. W muzeum znajduje się także replika broni oraz korona Matki Bożej Fatimskiej i nabój, którym został postrzelony papież 13 maja 1981 roku na placu Św. Piotra w Watykanie.

Muzeum związane jest ściśle z życiem Jana Pawła II. Na zwiedzających spogląda uśmiechnięty papież, który wygodnie siedzi na papieskim fotelu. Figura wykonana w skali 1:1 sprawia, że każdy zatrzymuje się przed nim i spogląda w jego uśmiechnięte oczy.
W tym miejscu od samego wejścia czuć jego obecność...


Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot.

Copyright © www.parafiawzawadzie.pl