PIOTR MACHALICA W ZAWADZIE I CMENTARZ NOCĄ
16 październik 2014

16 października nasz Kościół parafialny p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła odwiedził wyjątkowy gość, mianowicie Pan Piotr Machalica - przyjaciel naszego księdza proboszcza Szczepana Wylazia. Artysta wywodzi się z aktorskiej rodziny, jego ojcem był Henryk Machalica. W 1981 roku ukończył warszawską PWST. Na ekranie zadebiutował w 1979 roku. Obecnie gra w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, w którym pełni funkcje dyrektora artystycznego. Zagrał w 22 sztukach teatralnych oraz niezliczonej ilości filmów fabularnych, ponadto jest cenionym wykonawcą piosenki aktorskiej.

Dyrektora Artystycznego Teatru w Częstochowie wraz z księdzem proboszczem przywitali Radny Gminy Kłomnice pan Andrzej Wilk oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Zawadzie - Marian Szyszka. Pan Machalica w naszym kościele parafialnym zamówił Mszę Św. za zmarłych rodziców, rodzinę bliższą i dalszą, a także za aktorów, którym wiele zawdzięczał.

Pod koniec Mszy Św. dla znakomitego gościa przygotowana została niespodzianka. Uczennica Szkoły Podstawowej w Zawadzie Laura Grabarczyk zaśpiewała wzruszający utwór p.t. "List do Boga". Ogromnym zaskoczeniem dla pana Machalicy było także wystąpienie ucznia Gimnazjum w Zawadzie Piotra Woldana, który zaprezentował fragment sztuki Szekspira "As You Like It". Aktor był pod wielkim wrażeniem recytacji i gestów. Uczniowie wręczyli panu Machalicy pamiątkową ikonę. Nasz znamienity gość obiecał, że jeszcze odwiedzi naszą miejscowość. Zatem trzymamy za słowo!

Fot. Katarzyna Gabryjelska Fot. Katarzyna Gabryjelska Fot. Katarzyna Gabryjelska Fot. Jedność w działaniu

Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert