ŁOWICKA PIESZA PIELGRZYMKA MŁODZIEŻOWA NA JASNĄ GÓRĘ
13 sierpień 2016

21. Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa pojawiła się na horyzoncie 12 sierpnia około godziny 18. Jak co roku ks. proboszcz wraz z parafianami oczekiwał na pątników przy moście nad Wartą. Po krótkim przywitaniu pielgrzymów proboszcz poświęcił każdą grupę. W tym roku w ŁPPM wzięło udział około 1000 osób. Nie zabrakło jednak znajomych twarzy pątników i księży, którzy rok w rok pokonują ponad 230 km by 14 sierpnia zawitać pod Szczyt Jasnogórski.

Wizyta pielgrzymki dla naszej miejscowości jest o tyle wyjątkowa, że jest to jedyna pielgrzymka jaka nocuje w Zawadzie. Od zawsze była ona traktowana jak duże święto. Pomimo malejącej liczby pątników co roku parafianie gromadzą się przy drodze by przywitać wszystkich, którzy dzielnie maszerują do Matki Bożej. Bez względu na pogodę...

13 sierpnia o godzinie 9 pątnicy wyruszyli w dalszą drogę. Do pokonania pozostało im już tylko 33 km. Mieszkańcy, którzy przyszli pożegnać pielgrzymów mieli także okazję zobaczyć kolumnę wojskowych samochodów, która również co roku przejeżdża przez naszą miejscowość.

Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert