ŁOWICKA PIESZA PIELGRZYMKA MŁODZIEŻOWA NA JASNĄ GÓRĘ
12 sierpień 2015

12 sierpnia do naszej miejscowości zawitała jubileuszowa - 20 Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę. Tak jak rok temu - ksiądz proboszcz wraz z mieszkańcami wyszedł na przeciw pielgrzymom. Przy kaplicy Św. Jana Nepomucena nad rzeką Wartą przywitał pielgrzymów, odmówił wraz z nimi modliwę, a następnie symbolicznie poświęcił każdą z grup. Wieczorem odbyły się apele grup pielgrzymowych.

"Porannej Mszy Świętej przewodniczył Proboszcz parafii w Zawadzie - ksiądz Szczepan Wylaź. Jeszcze raz podkreślił, jak bliska jego sercu oraz sercu mieszkańców Zawady jest Pielgrzymka Łowicka. Parafia traktuje dzień naszego wejścia jako WIELKIE ŚWIĘTO i długo przygotowuje się do tego, aby nas przyjąć. DZIĘKUJEMY - jesteście wspaniali!"

Warto także wspomnieć o jeszcze jednym wyjątkowym i niespodziewanym wydarzeniu. Wszyscy pielgrzymi byli świadkami zaręczyn, które odbyły się właśnie w Zawadzie! Zaręczyny zostały oczywiście przyjęte, a my jako mieszkańcy parafii Zawada pragniemy pogratulować narzeczonym i życzymy dużo miłości oraz Błogosławieństwa Bożego na nowej drodze życia!

Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. Baran Dawid Fot. ŁPPM Fot. ŁPPM Fot. ŁPPM Fot. ŁPPM