ZAKOPANIE KAPSUŁY CZASU
8 lipiec 2017

W słoneczne sobotnie południe 8 lipca 2017 roku przy obecności dzieci oraz kilku parafian została zakopana kapsuła czasu.

Głównym inicjatorem i pomysłodawcą powstania kapsuły czasu był ks proboszcz. Swym pomysłem zaraził kilka osób. Między innymi pana Kazimierza Musiała, mgr. Mariana Szyszkę - dyrektora ZS w Zawadzie, który miał pomysł na miejsce umieszczenia tej kapsuły, sołtysa pana Andrzeja Wilka i Jana Borowika, którzy nadzorowali i uczestniczyli w pracach przygotowujących miejsce. Kamień piaskowy o wadze około ośmiu ton podarowany został przez pana Jana Nowaka z Zagórza - właściciela kopalni piaskowca na Górze Chełmo. Tablicę na kamieniu wykonał pan Janusz Dzionek z Kłomnic.
Kapsuła czasu została umieszczona w specjalnej niszy przez dzieci Jasia, Krzysia oraz Oliwkę.
Kamień przywieziony przez pana Janusza został ustawiony nad kapsułą z pomocą i przy udziale pana Wiesława Śpiewaka.

Za 40 lat Kapsuła Czasu zostanie otwarta. Co zawiera? Większość zawartości to tajemnice ukryte w kopertach (podpisanych lub nie) mieszkańców parafii i ludzi spoza parafii, przesłanie z Urzędu Gminy, Zespołu Szkół w Zawadzie. Są także koperty organizacji społecznych z Zawady, firmy Cemex, aktualne tytuły gazet, twórczość naszych poetów i poetek, historia naszej parafii oraz zdjęcia grupowe wykonane po ceremonii Bożego Ciała.

Kapsułę czasu mieszkańcy Zawady otworzą w roku 2057.

Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert