Znajdujesz się w ARCHIWUM strony należącej do Parafii Pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawadzie.


NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
13 maj 2014

Pokutne Nabożeństwo Fatimskie to szczególna i wyjątkowa forma odpowiedzi na apel i wezwania Maryi - do czynienia pokuty za grzeszników oraz do modlitwy różańcowej. To także zadośćuczynienie za nasze grzechy, które ranią Niepokalane Serce Matki Bożej.

W Fatimie Matka Najświętsza, za pośrednictwem trzech prostych pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka - zaprosiła nas do współpracy w dziale zbawienia dusz ludzkich. Stojąc na progu setnej rocznicy objawień nie możemy być obojętni na Jej wezwania. Otwórzmy zatem nasze serca na naglące upomnienia do zaangażowania się w ratowanie świata. Niech zachętą będzie bliskość Matki Boga oraz Jej słowa: "Tym, którzy przyjmą to nabożeństwo obiecuję zbawienie. Dusze te będą kochane przez Boga, jak kwiaty, którymi ozdabiam Jego tron... Moje Niepokalane Serce będzie Twoim schronieniem i drogą prowadzącą do Boga".

Nabożeństwo Fatimskie jako lekcja cudownego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez bliskość i umiłowanie Maryi odprawiane jest 13-stego dnia miesiąca, zaczynając od maja do października włącznie. Właśnie 13 maja 2014 w naszej parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie przed cudowną figurą Matki Bożej, która przypomina nam Fatimę i to co się wówczas działo w czasie objawień. Nabożeństwo poprowadził ks. Szymon Gołuchowski - proboszcz parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie. Z Pajęczna gościliśmy również ponad stuosobową grupę pielgrzymów, którzy razem z nami uczestnicząc w Nabożeństwie Fatimskim otworzyli nowy rozdział w życiu naszej parafii.

Figura Matki Boże, przed którą upraszaliśmy łaski oraz ofiarowaliśmy cierpienia i umartwienia, a także dobre uczynki za grzechy nasze i całego świata, została specjalnie dla nas sprowadzona z Portugalii. Pomysłodawcą tej inicjatywy jest proboszcz naszej parafii - ks. Szczepan, a ofiarodawcami tej niezwykłej i pięknej figury są Państwo Krystyna i Andrzej Jeziorscy, którzy zawsze chętnie odpowiadają na potrzeby parafii i czynnie uczestniczą w jej życiu. Nastawę pod figurę ofiarowali i wykonali Państwo Walentyna i Andrzej Wilk - rodzina stolarzy, w której tajniki rzemiosła przekazywane są z pokolenia na pokolenie, a ich wyroby (w postaci mebli liturgicznych) stanowią wyposażenie i ozdobę wielu kościołów w Polsce. Dla naszej parafii wykonali, np. konfesjonał, czy ławki.

Wymienionym ofiarodawcom mówimy "Bóg zapłać", dziękując za Państwa wielkie serca.
Zachęcamy i zapraszamy wszystkich gorąco do udziału w cudownym Nabożeństwie przed niezwykłą figurą Matki Bożej Fatimskiej. Niech bliskość Niepokalanego Serca Maryi zaowocuje trwałą zmianą naszych serc oraz odkupieniem dusz ludzkich.Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert

Copyright © www.parafiawzawadzie.pl