DZIEŃ MATKI I OJCA
26 maj 2016

26 maja o godzinie 18:00 nasza świątynia zadrżała od śpiewu. I nie był to śpiew z okazji mszy świętej. Już po raz trzeci proboszcz parafii ks Szczepan Wylaź zaprosił wszystkie mamy i taty do naszego kościoła na koncert. Głównymi gwiazdami tego wieczoru byli: Krzysztof Krawczyk Junior oraz Krzysztof Cwynar - piosenkarz i kompozytor, autor takiego hitu jak "Kochaj mnie"... Przed występami głównych gwiazd wieczoru także nasza młodzież zaprezentowała się wokalnie przed licznie zgromadzonymi parafianami. Magdalena Krajewska wykonała między innymi utwór z repertuaru Edith Piaf - "Non, Je ne regrette rien", Piotr Woldan zaśpiewał między innymi wyciskającą łzy piosenkę "Bóg się mamo nie pomylił".

Po występach Magdy i Piotrka wystąpiły także dzieci z ZS w Zawadzie recytując wiersze dedykowane dla naszych mam. Około godziny 19 przed widownią pojawił się Krzysztof Krawczyk Junior wraz z Krzysztofem Cwynarem. Chociaż pan Cwynar jest piosenkarzem i kompozytorem nie zabrakło także mnóstwa żartów i śmiesznych historii jakie go spotykały w czasie różnych koncertów. Opowiedział nam o duecie z Anną German, o tym jak realizator teledysku kombinował z perspektywą by nie było widać różnicy we wzroście pana Krzysztofa i Anny... Śmiechu i braw nie było końca. Usłyszeliśmy także piękny utwór o Janie Pawle II, którego sam pan Krzysztof nazywał "Znakiem wędrującej miłości".

Krzysztof Krawczyk Junior wykonał dla nas między innymi dwa piękne utwory w języku angielskim. Po przeszło godzinnym występie obu panów nasza parafialna schola dziecięca także zaśpiewała kilka utworów. Usłyszeliśmy także piękne wykonanie "Ave Maria", które zaśpiewała dla nas parafianka z Garnku.

W między czasie wszystkie obecne mamy otrzymały piękne czerwone róże. Gdy całe spotkanie dobiegło końca głos zabrał nasz ksiądz proboszcz dziękując panom Krzysztofom za koncert, młodzieży oraz wszystkim, którzy tego dnia przyszli do naszej świątyni by posłuchać tych występów. Jak sam powiedział "sens organizowania takich koncertów jest wtedy gdy wierni naprawdę chcą w nich uczestniczyć". Po raz kolejny nasz proboszcz nie rozczarował się gdyż kościół był wypełniony po brzegi. Gdy z jego ust padło słowo "dobranoc" skierowane do obecnych w kościele jako informacja o zakończeniu całego spotkania nagle zaczęto skandować "kochaj mnie". Chodziło oczywiście o słynną piosenkę Krzysztofa Cwynara "Kochaj mnie", którą pan Krzysztof wykonał dla nas jako BIS i jako ostatni utwór tego dnia...

Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert