BOŻE CIAŁO
15 czerwiec 2017

Tegoroczna procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Kościuszki i Sobieskiego. Tym razem ołtarze przygotowały rodziny Wtulich, Wolskich, Perlińskich oraz nasza Ochotnicza Straż Pożarna. W tym roku nabożeństwo było odprawiane także przez dwóch księży - naszego księdza proboszcza oraz księdza Jarosława. Po uroczystej procesji, odśpiewaniu hymnu "Ciebie Boga wysławiamy" oraz błogosławieństwie wierni wraz z całą OSP zebrali się na placu kościelnym do wspólnego zdjęcia. Zdjęcie to będzie wywołane, a następnie włożone do kapsuły czasu, która zostanie uroczyście zakopana w czasie odpustu parafialnego. W tym miejscu chciałbym podziękować straży pożarnej za użyczenie wozu strażackiego, który pomógł w wykonaniu tych zdjęć.

Wielkie Bóg zapłać dla rodzin, które w tym roku przygotowali ołtarze: Państwu Wtulich, Wolskim, Perlińskim oraz naszej Ochotniczej Straży Pożarnej, która poza przygotowaniem ołtarza pilnowała także porządku w czasie procesji. Bóg zapłać także dla księdza Jarosława za obecność w tym pięknym dniu, a także paniom z żywego różańca, dziewczynką, które sypały kwiaty, młodzieży za posługę w czasie procesji, panu Wojtkowi za oprawę muzyczną, ministrantom oraz panu Mirosławowi Mortoniowi za nagłośnienie w czasie procesji.

Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert