PIELGRZYMKA W BIESZCZADY
14 - 15 czerwiec 2014

Dzień 1
Wyjazd z Zawady nastąpił po godzinie 3. Pomimo wczesnej pory wszyscy obecni z uśmiechami na twarzy wyruszyli w ponad 300 kilometrową podróż. W pierwszy dzień mieliśmy okazję zwiedzić Leżajsk. Odwiedziliśmy Bazylikę Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny gdzie znajdują się piękne organy. Należą one do najcenniejszych zabytków tego typu nie tylko w Polsce, lecz także w Europie. Mogliśmy na własne uszy posłuchać ich brzmienia oraz na własne oczy zobaczyć efekty, które towarzyszyły w czasie koncertu (ruchomy zegar, śpiewające ptaki)... Po koncercie udaliśmy się na zwiedzanie bazyliki pod przewodnictwem ojca. Zwiedziliśmy także rodzinną parafię naszego proboszcza - kościół pw. Świętej Trójcy i Wszystkich Świętych. Udaliśmy się także pod słynne muzeum browaru. W drodze do Przeworska zatrzymaliśmy się w Sieniawie w celu zwiedzenia pałacu. W Przeworsku zwiedziliśmy bazylikę kolegiacką pw. Ducha Świętego. Przed dojazdem do Kalwarii Pacławskiej zatrzymaliśmy się przy rzece "Wiatr", którą nazywa się również "Jordan". Ksiądz Szczepan odprawił symboliczny chrzest dla trzech wybranych osób. Następnie udaliśmy się do domu pielgrzyma gdzie mieliśmy zapewniony nocleg. Po posiłku udaliśmy się na zwiedzanie kościoła pw. Św. Krzyża gdzie znajduje się obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej. Mieliśmy okazję zobaczyć uroczyste zasłonięcie obrazu oraz uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim, po którym wszyscy udali się do domu pielgrzyma...

Dzień 2
Drugi dzień pielgrzymowania przyniósł kolejne wrażenia. Po śniadaniu i zbiórce w autokarze udaliśmy się do Arłamowa gdzie znajduje się czterogwiazdkowy hotel. Po godzinie 11:30 pojechaliśmy na słynną tamę w Solinie. Tam każdy miał czas wolny, który mógł dowolnie przeznaczyć na zwiedzanie okolicy lub samej tamy. O godzinie 16 przejechaliśmy z Soliny do Komańczy. Odwiedziliśmy cerkiew prawosławną Opieki MB oraz klasztor, w którym pracował, modlił się oraz cierpiał Prymas Polski - Kardynał Stefan Wyszyński. Dzięki uprzejmości sióstr Nazaretanek mogliśmy uczestniczyć tam we Mszy Świętej, którą odprawił ksiądz Szczepan. Po niedzielnej modlitwie zwiedziliśmy "pokój pamięci", w którym znajdowały się rzeczy należące do Prymasa. Następnie udaliśmy się do małej sali gdzie jedna z sióstr opowiedziała nam historię klasztoru, historię księdza Stefana Wyszyńskiego oraz czasy gdy Prymas był internowany. Późnym wieczorem cała grupa wyjechała do Krakowa w celu zwiedzenia miasta nocą. Piękne zabytkowe budynki oraz klimat miasta zachwycał każdego.

Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Marek Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert