KONKURS PALM WIELKANOCNYCH - IV EDYCJA
9 kwiecień 2017

Zgodnie z coroczną tradycją, zapoczątkowaną cztery lata temu 9 kwietnia w Niedzielę Palmową odbyła się już IV edycja konkursu na wielkanocne palmy...
Niedziela palmowa, znana pod inną nazwą jako "Niedziela Męki Pańskiej" otwiera w kalendarzu chrześcijańskim Wielki Tydzień. Czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący do największego święta chrześcijan - Zmartwychwstania Pańskiego.
To właśnie tego dnia wierni przychodzą do kościoła z palmami by świętować wjazd Jezusa do Jerozolimy.
W tym roku Msza Święta była dodatkowo ważnym dniem dla naszej parafii. Na uroczystej modliwie o godzinie 11:00 obecni byli wnuczęta państwa Rajchlów (właścicieli młynu w Śliwakowie oraz sponsorów głównego ołtarza w naszym kościele): pani Romana Klimas oraz pan Bronisław Jaroński z rodziną.
Msza Święta rozpoczęła się procesją dookoła kościoła, a po Mszy Świętej odbył się finał konkursu na palmy wielkanocne oraz poświęcenie tablicy upamiętniającej.
W tym roku najdłuższą palmą okazała się być palma wykonana przez p. Ewę Baran, p. Mariolę Rachwalik oraz Kamilę Rachwalik z Śliwakowa. Mierzyła dokładnie 16 metrów i 50 centymetrów.
Najmniejszą natomiast palma wykonana przez p. Beatę Jamrozik. Komisja wręczyła łącznie kilkanaście nagród na najładniejsze palmy. Pod ocenę była brana wielkość palm, sposób wykonania oraz rodzaje użytych materiałów.
Był to konkurs parafialno-szkolny, ale były również palmy z Rzerzęczyc, Skrzydlowa, Kłomnic oraz Garnka. Przewodniczącym komisji był m. in. pan mgr Marian Szyszka - dyrektor ZS w Zawadzie.
Warto także dodać, że konkurs z roku na rok jest coraz bardziej popularny. Bierze w nim udział coraz więcej parafian, a w tym roku pojawiły się także palmy spoza naszej parafii.
Zastępca wójta Gminy Kłomnice - pan Adam Śliwakowski oficjalnie przyjął od naszego proboszcza wyzwanie by za rok Gmina Kłomnice wykonała najdłuższą palmę w historii tego konkursu!
W imieniu wszystkich parafian - trzymamy za słowo!
Hubert Serdelski

Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert