20 stycznia 2018

Dziś w naszym parafialnym kościele odbył się koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ks.Proboszcz Szczepan na początku odmówił modlitwę do Matki Bożej Fatimskiej w intencji wszystkich Babć i Dziadków. Koncert rozpoczął Ks. Biskup Antoni Długosz, śpiewając dla nas trzy utwory. Następnie wystąpiła p. Jolanta Kremer, aktorka-śpiewaczka, która występowała m. in. w Operetce Śląskiej w Gliwicach, Operetce Wrocławskiej, a także w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Pani Jolanta Kremer koncertuje nie tylko w kraju, ale także w Europie. Śpiewała m. in. z Grażyną Brodzińską, czy z Juliuszem Ursynem-Niemcewiczem. Bogaty repertuar artystki to m. in. role w, "Czarodziejskim flecie", w "Wesołej wdówce", w ,"Zemście nietoperza" czy w "Krainie Uśmiechu". Pani Jola uczestniczyła rownież w festiwalu muzycznym im. J. Kiepury w Krynicy. Jest również laureatką Nagrody Artystycznej Dyrektora GTM 2002/2003r. oraz Nagrody Prezydenta Miasta Gliwice.
W ten magiczny wieczór, Pani Jolanta zaśpiewała dla nas kilka utworów, za co otrzymała gromkie brawa i owacje na stojąco. Jeden z utworów dedykowany został dla jubilatów, którzy właśnie dziś obchodzili 50 rocznicę ślubu. W koncercie wzięła również udział Justyna Borowik i nasz parafialny chórek "Promyk nadziei". Życzenia naszym kochanym Babciom i Dziadkom złożył wójt Gminy Kłomnice Piotr Juszczyk, a także Jan Miarzyński. Niektórzy dziadkowie otrzymali laurki wykonane pod okiem p. Marioli Stefaniak i p. Sabiny Wróbel przez dzieci ze szkoły.
Dziękujemy Ks. Proboszczowi Szczepanowi za zorganizowanie tego koncertu. Myślę że ten wieczór pozostanie na długo w naszej pamięci i w naszych sercach. A korzystając z okazji wszystkim Babciom i Dziadkom życzę tego co najlepsze, najpiękniejsze, dużo cierpliwości i miłości od wnucząt. I jeszcze podziękowania dla Huberta Serdelskiego opiekuna strony parafialnej, za dyspozycyjność i zdjęcia wykonywane na uroczystościach parafialnych.
Ewa Baran

Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert Fot. Serdelski Hubert